11 C
Istok, Kosova
E shtunë, Maj 25, 2024

Mot me diell dhe vranësira

Sot do të mbajë mot kryesisht me diell, pasdite me vranësira të cilat vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu të shoqëruara...

Tahirsylaj paralajmëron të nxehtin saharian

Muaji korrik pritet të jetë muaj më i nxehtë i këtij viti, kurse muaji gushtë do të jetë me temperatura më të...

Mot të nxehtë dhe temperatura të larta

Gjatë kësaj jave në vendin tonë pritet të mbajë mot me temperatura të larta. Kjo si rezultat i valës...

Gjatë kësaj jave mot me shi dhe stuhi

Në parashikimin e motit për pesë ditët e ardhshme Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se vendi ynë do...

MOTI SOT

Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar se sot në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin...

Sot mot më i ngrohtë, këto janë temperaturat

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ngritur...

Ndryshim i temperaturave sot ditë me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell dhe...

Temperatura të vërteta pranverore, këto janë parashikimet e motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në vendin tonë temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 20 gradë Celsius.

Sot mot i vranët, temperaturat kthehen në minus gradë

“Të mërkurën do të mbajë mot kryesisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet...

Moti sot

Sipas Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.