26.4 C
Istok, Kosova
E diel, Gusht 25, 2019

Miratohen barna të reja në listën esenciale për trajtimin e kancerit

Më shumë se 180 gra janë prekur me kancer të gjirit vetëm gjatë gjashtëmujorit të parë të këtij viti. Shumica e grave...

Sa kalori i digjni për 30 minuta not

Dëshironi të humbni peshë? Nëse nuk mund të shkoni në palestër si pasojë e temperaturave ë larta, atëherë ka një aktivitet tjetër...

Pse duhet të hani më shumë ullinj

Të gjithë duam të sigurohemi se ushqimi që e hamë është më i miri në treg. Në këtë artikull...

Hani pemë me masë: Fruktoza e tepërt mund të dëmtojë organizmin

Pemët përmbajnë fruktozë, prandaj edhe janë aq të shijshme dhe të ëmbla, mirëpo fruktoza e tepërt mund të krijojë probleme në organizëm

Preferohet apo jo që të merren barnat në plazh!!!

Nuk mjafton vetëm të merrni barnatoren lëvizëse në verime, por patjetër duhet t’i kushtoni kujdes ruajtjes së preparateve Nga...

Ata që flenë më pak se 6 orë janë të rrezikuar nga sëmundjet e...

Mungesa e gjumit mund të shpie në sëmundje të zemrës, shtim të peshës e madje mund ta ndryshojë edhe mënyrën se si...

Shkencëtarët japin lajmin e mirë: Rriten shpresat për të shpëtuar nga kanceri i gjirit!

Një grup studiuesish nga Universiteti i Baselit në Zvicër kanë ngjallur shpresat për një kurë ndaj kancerit të gjirit

Gjendet mikroplastikë në 90 për qind të kripës për ushqim

Mikroplastikat janë gjetur në kripën e detit disa vite më parë. Por, tani hulumtimet e reja tregojnë se 90%...

Për të larguar gurët në veshka përdorëni këtë recetë me uthull molle

Gurët në veshka krijohen brenda veshkave apo traktit urinar, ndërkaq janë depozita të vogla të forta që përbëhen nga mineralet dhe kripërat...

Pse nuk bën ta përdorni telefonin gjatë natës

Të gjithë e përdorim telefonin para se të flemë për të shfletuar në rrjete sociale, për të luajtur ndonjë lojë apo për...