Sot mot i vranët, temperaturat kthehen në minus gradë

0

“Të mërkurën do të mbajë mot kryesisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius.

Të enjten, do të mbajë mot kryesisht me diell, por në fushat termike nuk parashihet të kemi ngritje, meqë masat e ajrit të ardhura nga pjesa veriperëndimore e kontinentit, vetëm sa do të fuqizohen dhe do të krijojnë kushte që merkuri në termometër të regjistroj temperatura deri në -3 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi 1-11m/s”, njofton IHMK.

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakIsmaili: Hiqet lista e pritjes për CT në mushkëri në QKUK 45 minuta më parë
Artikulli tjetërPolicia jep detajet rreth varjës se 13-vjeçarit në Ferizaj,