Temperatura të vërteta pranverore, këto janë parashikimet e motit për sot

0

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në vendin tonë temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 20 gradë Celsius.

“Vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur, por stabil atmosferik. Në këto kushte do të mbaj mot me diell dhe i nxehtë. Temperaturat minimale do të  lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-20 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-6m/s”, njofton IHMK.

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakGjendet një polic i vdekur në Pejë, dyshohet për vetëvrasje
Artikulli tjetërSot mot i ndryshueshëm