Probleme me rrjetet sociale, Facebook, Instagram dhe What’sApp

0

Rrjetet sociale Facebook, Instagram dhe What’sApp ka ndaluar së punuari normalisht.

Mos funksionimi i tyre ka ndodhur që prej orës 15:00 të mesditës së sotme, duke vështirësuar komunikimin mes përdoruesve.

Fillimisht ishin dy aplikacionet më të përdorura, Facebook dhe What’sApp që hasën probleme duke mos u mundësuar përdoruesve aksesin në këto rrjete sociale apo dhe shkëmbimin e mesazheve përmes tyre, kryesisht postimet me fotografi.

Në What’sApp për momentin është e pamundur të dërgosh apo të marrësh foto, video dhe mesazhe me zë.

I njëjti problem ekziston edhe me messenger-in e Facebook.

Së fundi, edhe Instagrami ka ndaluar së punuari, me fotografitë që është e pamundur të ngarkohen.

Ndërkaq, sipas medieve ndërkombëtare, më së shumti janë prekur shtetet e Evropës, Britania dhe SHBA-ja.

Por, probleme ka edhe në Australi, Brazil, Kolumbi, Japoni, Meksikë, Filipine, Rusi, Singapor, Afrikë të Jugut e Uruguai./Telegrafi

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakNxirren shtatë trupa në Himalaje që dyshohet të jenë alpinistë
Artikulli tjetërRrufeja Godet nje njeri ne Bjeshket e Deqani