Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

0

Mot me diell dhe herë pas here me vranësira të shpërndara. Vranësirat vende-vende kanë mundësi të shoqërohen me reshje shiu të intensitetit të dobët, kryesisht ditën e martë dhe të premten.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-28 gradë Celsius.

Në fushat barike nuk do të ketë lëvizje të theksuara, duke bërë që edhe kushtet biometeorologjike të jenë të favorshme. Do të fryjë erë nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-8m/s.

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakKosova dhe Gjermania me marrëveshje bashkëpunimi në shëndetësi
Artikulli tjetërDaçiq: Merkel dhe Macron i kërkuan Haradinajt ta heq taksën, në këmbim për heqjen e vizave Kosovës