KQZ numëron 98 për qind të votave, Vetëvendosje mbetet e para

0

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ende nuk ka procesuar rezultatet e votave nga 2 mijë e 547 qendra të vendvotimeve.

Deri më tani në faqen e KQZ-së, janë publikuar rezultatet nga 2 mijë e 508 vendvotime apo 98,47%.

Komunat nga të cilat ende nuk janë procesuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve janë: Deçani, Gjakova, Kamenica, Mitrovica e Jugut, Rahoveci, Podujeva, Prishtina, Prizreni, Skenderaj, Suhareka, Ferizaj dhe Vushtrria.

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakPDK, LDK dhe koalicioni Nisma-AKR-PD ankohen se pati parregullsi gjatë numërimit të votave
Artikulli tjetërKurti dhe Osmani japin detajet e bashkëqeverisjes