Moti sot

0

Sipas Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë celsius.

Shtypja atmosferike do të vazhdojë të shënojë vlera të rritura mbi normalen.

Do të fryjë erë nga veriperëndimi, por në pjesën perëndimore dhe veriperëndimore do të ketë masa edhe nga juglindja me shpejtësi 1-5m/s

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakHaradinaj kërkon mbylljen e kazinove dhe lojërave të fatit
Artikulli tjetërGoogle do të shtoj patentën dixhitale të shoferit, në telefonin tuaj Android