5 C
Istok, Kosova
E mërkurë, Nëntor 30, 2022

Çrregullime të motit, sot priten reshje shiu dhe bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se sot pritet sërish pritet çrregullim i motit, duke bërë që vranësirat të dendësohen dhe si...

Rikthehen sërish reshjet e shiut dhe borës

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë pesë ditëve të kësaj jave do të ketë ndryshim të situatës meteorologjike.

Tahirsylaj paralajmëron të nxehtin saharian

Muaji korrik pritet të jetë muaj më i nxehtë i këtij viti, kurse muaji gushtë do të jetë me temperatura më të...

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Mot me diell dhe herë pas here me vranësira të shpërndara. Vranësirat vende-vende kanë mundësi të shoqërohen me reshje shiu të intensitetit...

Ndryshim i temperaturave sot ditë me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell dhe...

Sot mot më i ngrohtë, këto janë temperaturat

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ngritur...

Sot mot i vranët, temperaturat kthehen në minus gradë

“Të mërkurën do të mbajë mot kryesisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet...

Moti sot

Sipas Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sot, mot me vranësira por i ngrohtë

Moti gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të jetë kryesisht me vranësira dhe intervale me diell, ndërsa në mbrëmje priten...

Mot të nxehtë dhe temperatura të larta

Gjatë kësaj jave në vendin tonë pritet të mbajë mot me temperatura të larta. Kjo si rezultat i valës...