Sot mot më i ngrohtë, këto janë temperaturat

0

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ngritur atmosferik.

Në këto kushte do të mbajë mot me diell dhe vranësira të ndërrueshme.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-6 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-16 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakThirrje për protestë !
Artikulli tjetërProtestë para Komunës së Prishtinës