Mot të nxehtë dhe temperatura të larta

0

Gjatë kësaj jave në vendin tonë pritet të mbajë mot me temperatura të larta.

Kjo si rezultat i valës së të nxehtit që ka kapluar kontinentin evropian ditëve të fundit. Temperaturat gjatë kësaj jave pritet të arrijnë deri në 37 gradë.

Ndërkaq sot do të mbajë mot i kthjellët dhe i nxehtë.

Temperatura minimale e ditës do të jetë 15 gradë ndërkaq maksimalja do të arrijë deri në 32 gradë. /Telegrafi/

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakRrokulliset traktori në Istog
Artikulli tjetërPromovohet libri për Kamer dhe Murat Loshin