9.6 C
Istok, Kosova
E mërkurë, Prill 24, 2019

Ky është francezi që luftoi dhe vdiq me uniformë të UÇK-së, kundër forcave serbe

Ishte vetëm 28 vjeçar, francezi Pallard A. Pierre i cili kishte rënë duke luftuar me uniformën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kundër...

Digjet e gjallë pasi raportoi në polici se u ngacmua seksualisht nga drejtori

Nusrat Jahan Rafi u lye me vajguri dhe u dogj e gjallë në shkollën e saj në Bangladesh. Krejt kjo, vetëm pse...

Skandal: Në klinikën e Neurologjisë “zhduken” mjekët , rrezikohet jeta e pacientëve

Rastet kur mjekët në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës mungojnë gjatë orarit të punës janë të shumta. Pavarësisht se...

I rrahën katër persona, arrestohen dy të dyshuarit në Istog

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar dy persona në fshatin Llukavc i Thatë i Istogut, të cilët dyshohen...

Haradinaj arsyeton propozimin e tij për katedralen e Notre Dame: Një gjest si shenjë...

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj arsyetoi propozimin e tij për mbështetje financiare për rindërtimin e Katedrales Notre Dame në Paris.

Veseli: Kurrë s’do t’i falim masakrat e Serbisë në Kosovë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka bërë sot homazhe para lapidarit të të rënëve në Poklek të Drenasit.

Sot bëhet ribashkimi i pesë trupave të martirëve të Gjakovës

Sot në varrezat e dëshmorëve dhe martirëve të Komunës së Gjakovës në Kodrën e Çabratit do të bëhet ribashkimi i pesë trupave...

Protestë para Komunës së Prishtinës

Nën organizimin e Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës, sot punëtorët teknikë të disa shkollave të Prishtinës, punëtorët e sigurimit...

Thirrje për protestë !

Komuna e Junikut bënë ftesë për gjithë qytetarët, kundër devijimit të jashtëligjshem të rrjedhës se ujit të lumit "Erenik",...

MASHT deklarohet pas takimit me SBASHK-un rreth kompensimit të orëve të humbura

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, është deklaruar pas takimit të përbashkët që kanë pasur me drejtorët e Drejtorive Komunale të Arsimit,...