28.8 C
Istok, Kosova
E mërkurë, Qershor 26, 2019

ZYRTARI I TELEKOMIT TË KOSOVËS PLAGOS GRUAN E TIJ – TENTOI TA FSHIHTE RASTIN

Zyrtari i Telekomit të Kosovës, Gzim Makolli, ka plagosur gruan e tij me inicialet A.A., të dielën në Prishtinë dhe ka tentuar...

Konjufca: Një spiun serb në zyrën e presidentit, të thirret me urgjencë Këshilli i...

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka kërkuar që të mblidhet me urgjencë Këshilli i Sigurisë së Kosovës, kjo...

Në Arabi nxehtësia përvëluese shkrin makinat

Shumë përdorues të mediave sociale po postojnë imazhe të veturave dhe semaforëve të shkrirë pas një valë...

Moti për të Mërkurën dhe të Enjten

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë ditës së mërkurë dhe të enjte do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm, me diell, vranësira...

Hyri për të vjedhur, familja shqiptare kap hajnin dhe i jep një dajak të...

Vjedhjet në Shqipëri janë shumë të shpeshta, ku mjaft parazitë mendojnë që t’a sigurojnë jetesën përmes përvetësimit të pronës së tjetrit.

Blerta Deliu del femra me e votuar në Konventën e Nëntë të PDK-së

Në Konventën e Nëntë të Partisë Demokratike në garë mes shumë femravë tjera, deputetja Blerta Deliu del të jetë me e...

Zeka: Interesim i jashtëzakonshëm për partinë time, do të ketë hapësirë edhe për diasporën...

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka në një intervistë për “Përballje ditore” ka folur rreth partisë së re të tij, e...

Labi: Edhe shoqeve të gruas i kam blerë vetura

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AKR’së, Labinot Tahiri, ka 170 vetura të deklaruara si të blera nga ai.

Naim Maloku në gjendje të rëndë, nuk i kishte pranuar paratë e Qeverisë për...

Gjenerali Naim Maloku ka probleme shëndetësore e disa muaj më parë ai kishte refuzuar ndihmë nga Qeveria për shërim.

Rugova për përleshjet në LDK: Këto nuk janë forma veprimi të LDK-së, ato do...

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), si dhe kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova në emisionin “Zyra e Ankesave”, foli...