Ndryshim i temperaturave sot ditë me shi

0

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell dhe kohë pas kohe edhe me reshje shiu.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë celsius.

Vranësirat vende-vende ka mundësi të shoqërohen me riga lokale shiu.

Në fushat barike pritet të ketë rënie, duke regjistruar vlera nën kufijtë e normales.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 2-11 m/s.

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakDiplomati amerikan: Rusia e përkrahu NATO-n gjatë bombardimeve dhe ndihmoi që Serbia ta humb Kosovën
Artikulli tjetërSot shënohet 20-vjetori i masakrës së Rezallës