22.6 C
Istok, Kosova
E mërkurë, Qershor 26, 2019

Piloti zviceran tregon detaje pas turbulencës në linjën Prishtinë-Bazel: Pasagjerët duhet të ishin paralajmëruar

Aeroplani i linjës së rregullt nga Prishtina në Bazel ishte tronditur nga turbulenca masive. Turbulenca të tilla janë të papërshtatshme, por jo...

Humbi 13 anëtarë të familjes, ish-ushtari i UÇK-së: I gatshëm të luftoj sërish

“Nuk mendoj se serbët do të na japin ndonjë gjë. Shpresoj që të mos ketë një tjetër luftë, por ne do të...

Akuza për Haki Rugovën, për të rehatuar partiak të tij hapi jashtëligjshëm konkurs për...

Adem Imeraj nga Istogu, i cili ka përfunduar studimet për Stomatologji në Universitetin e Prishtinës, kishte aplikuar për pozitën e stomatologut në...

ISTOG, I DIGJET PUSHIMORJA PARA SHTËPISË

Një person nga Istogu ka raportuar në Polici se i është djegur një pushimore verore e drurit që gjendet para shtëpisë së...

AKSIDENT TRAFIKU

Para pak çastesh para qendrës tregtare Beni në Istog ,ka ndodhur një aksident trafiku në mes të një veture dhe motoçikletes.Menjëherë Njësiti...

Gjeneral Timothy E.Orr është përsonaliteti i cili sot u ndërua më titullin “ Doctor...

Është mbajtur ceremonia solemne e dhënies së titullit “ Doctor Honoris Causa” të Universitetit Haxhi Zeka në  Pejë me ç`rast Gjeneral Timothy E.Orr...

Nderrimi i komandes se MNBG-W dhe te kontingjentit italian ne Kosove

Në bazën e Multinational Battle Group West (MNBG-W - Grupi Taktik Shumëkombësh - Perëndim) me seli në Kampin “Villaggio Italia” pranë qytetit...

Serbi: Sulmohet autobusi me shtetas të Kosovës që po udhëtonte në drejtim të Sllovenisë

Mbrëmë e një autobus me shtetas të Kosovës që po udhëtonte drejt Sllovenisë është sulmuar në afërsi të Beogradit.

PEJË, SOT BËHET NDËRRIMI I KOMANDËS SË GRUPIT SHUMËKOMBËSH PERËNDIM TË KFOR-IT

Në Kampin “Villaggio Italia” në  Bellopojë të Pejës, sot do të zhvillohet ceremonia e ndërrimit të komandës së Grupit Luftarak Shumëkombësh Perëndim...

Aksident me të lënduar në fshatin Gllarevë

Në fshatin Gllarevë të komunës se Klinës ka ndodhur një vetaksident nga i cili dy përsona kanë mbetur të lënduar, nga foto...