26.4 C
Istok, Kosova
E diel, Gusht 25, 2019

Deda tregon sesi shoqëria civile i kërkoi Isa Mustafës të garonte për kryetar të...

Ish-deputeti, Ilir Deda ka vazhduar me publikimin e shkrimeve në Facebook. Në shkrimin e radhës...

Në Pejë dënohen tre veteranë të rrejshëm të UÇK-së

Gjykata Themelore në Pejë, të enjten, i ka shpallur fajtorë të akuzuarit Blerim Ramosaj, Pal Berisha, Lekë Desku dhe Xhavit Maxharra, lidhur...

Agim Bahtiri sot zyrtarizon kalimin e tij në Vetëvendosje

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri nga sot edhe zyrtarisht do t’i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje. Aderimin...

Aksident në rrugën Prishtinë-Ferizaj, humb jetën një 31 vjeçar

Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur sot rreth orë 02:30 në rrugën Prishtinë-Ferizaj në fshatin Llapnaselle. Lajmin për...

Zgjedhjet e parakohshme, KQZ për momentin nuk ka para për organizimin e tyre

Legjislatura e VI-të e Kuvendit të Kosovës është shpërndarë sot në një seancë të jashtëzakonshme, e cila është mbajtur në ora 10:00.

Pamje të tmerrshme, nxënësit në Afrikë të Jugut mbajnë radhë për tu rrahur

Aktet e dhunës në shkolla janë temë diskutimi gjithandej dhe rasti më i fundit është regjistruar në shkollën “Bopedi Bapedi” në Limpopo,...

Veseli: Do të kandidoj për kryeministër që të fitojë Kosova

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli pas shpërndarjes së Kuvendit ka uruar qytetarët për shkuarjen në zgjedhje. Ai ka pranuar...

Komuna e Skenderajt: Shoqata “Jetimët e Ballkanit” s’ka sjellë mish të prishur, faji është...

Komuna e Skenderajt është deklaruar rreth sasisë së mishit të prishur, i cili është asgjësuar nga AUV, pasi nuk ishte për konsum.

Bashkësia Islame e Kosovës tregon krejt çfarë ka ndodhur me mishin e asgjësuar nga...

Bashkësia Islame e Kosovës, përmes një komunikate, ka reaguar rreth raportimeve se Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë ka...

Aktakuzë për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar

Prokuroria Themelore në Prizren – Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër I.B., ish – Drejtor i Administratës në Komunën...