-1 C
Istok, Kosova
E diel, Shkurt 17, 2019

Veseli: Kosova së shpejti do jetë anëtare e NATO-s

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka përshëndetur nënshkrimin e protokollit të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO.

Pas incidentit tragjik, mbyllet qendra e skijimit në Brezovicë për dy ditë

Pas vdekjes së Arian Dacit nga orteku, Qendra e Skijimit në Brezovicë do të mbyllet për dy ditë. Këtë ...

Perkujtohet Fadil Ferati me rastin e 9 vjetorit te vdekjes se tij

Me rastin e nëntë vjetorit të vdekjes përkujtohet Fadil Feratit Me rastin e nëntë vjetorit të vdekjes së...

Mosrregullimi i duhur i rrjetit të kanalizimit në fshatin Baicë të komunës së Istogut...

Banorët e kësaj ane kërkojnë që të bëhet rregullimi i këtij kanalizimi sepse kur koha përkeqësohet është shumë e vështirë të kalohet...

Moti në Kosovë, priten reshje shiu dhe bore

Sot dhe të martën mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore.

E mitura nga Kaçaniku zhduket për herë të dytë, flet babai i saj

V.G, 16 vjeçare nga një fshat i Kaçanikut ka dal nga shtëpia të hënën në mëngjes rreth orës 08:00 dhe nuk është...

Kush është e shkëlqyera Edisa Shoshi, studentja kosovare që fitoi bursë amerikane prej 120...

Edisa Shoshi ka arritur sukses të jashtëzakonshëm. Studentja pejane ka fituar bursë prej 120 mijë dollarësh në Valparaiso University, partneri i...

Liderët kosovarë dhe Edi Rama në darkë të përbashkët, a e bindën Haradinajn ta...

Liderët shtetërorë të Kosovës dhe partnerët e koalicionit qeverisës, e ku ishte edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kanë darkuar sonte së...

Shënohet 49-vjetori i themelimit të Universitetit të Prishtinës

Sot shënohet 49-vjetori i themelimit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”. Universiteti i Prishtinës është universiteti më i madh...

U mbajt dëgjim publik për autostradën e Dukagjinit

Në sallën e Kuvendit është mbajtur dëgjimi publik me qytetarët për autostradën e Dukagjinit, e cila i lidh qytetet Istog-Pejë-Deçan-Gjakovë dhe...