14.3 C
Istok, Kosova
E premte, Shtator 29, 2023

Zgjedhjet e parakohshme, KQZ për momentin nuk ka para për organizimin e tyre

Legjislatura e VI-të e Kuvendit të Kosovës është shpërndarë sot në një seancë të jashtëzakonshme, e cila është mbajtur në ora 10:00.

QKUK: Për 24 orë 219 raste emergjente

Emergjenca e QKUK-së ka pasur gjithsej 219 raste, prej tyre, në dhomën e kujdesit të avancuar mjekësor ka pasur 35 pacientë.

Lekaj kërkon kontributin e qytetarëve të Pejës dhe Istogut për autostradën e Dukagjinit

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, të mërkurën mori pjesë në dëgjimet publike me qytetarët e Pejës dhe Istogut për autostradën...

Dialogu Kosovë-Serbi nën dritën e takimit në Berlin

Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) organizon tryezën e diskutimit me temë “Dialogu Kosovë Serbi nën dritën e Takimit në Berlin”.

60 mijë euro për projektin “Bjeshka e Moknës”, shtegu i ecjes lidh bjeshkët nga...

Instituti për Zhvillim Ekonomik Territorial – InTER ka prezantuar projektin rajonal 60 mijë euro “Bjeshka e Moknës – Perla e pazbuluar në...

Aktakuzë për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar dhe për heqje apo dëmtim të...

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit B.K., në cilësinë e personit zyrtar si...

Ikjet e qytetarëve, Rexhaj kërkon shpallje të gjendjes së jashtëzakonshme

Deputeti i Vetëvendosjes, Arbër Rexhaj gjatë fjalës së tij në seancën e jashtëzakonshme për ikjen e qytetarëve nga vendi, ka thënë se...

Përse është më e vështirë të jetohet me femër të mençur

S’ka dyshim që koeficienti i lartë i inteligjencës në shumë situata jetësore është përparësi, mirëpo ai përfundimisht nuk është çelës për jetë...

Prokuroria në Prizren kërkon që Hysri Peqani, i njohur si “Burdushi”, të qëndrojë në...

Prokuroria Themelore e Prizrenit ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit për Hysri...

Shkenctarët japonez shpikin ngjyrën që bllokon sinjalet Wi-Fi

Shkenctarët e Universitetit të Tokios kanë zhvilluar ngjyrë të veçantë që mund të bllokojë sinjalet ‘wireless’. Duke përzierë grimcat...