28.8 C
Istok, Kosova
E mërkurë, Qershor 26, 2019

Aksident me fatalitet në rrugën Prekovc-Llabjan, humb jetën një person

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, njofton se sot, rreth orës 13:30 minuta, dyshohet të ketë ndodhur një vet...

Mediat serbe: Marrëveshja Kosovë-Serbi deri në fund të vitit, por me një kusht

Mediat serbe shkruajnë se në takimin e liderëve të rajonit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin francez Emmanuel Macron në Paris,...

Isa Mustafa nuk u ftua në manifestimet për Ditën e Çlirimit

Me një manifestim solemn dhe aktivitete të tjera të shumta sot u kremtuar Dita e Çlirimit – 20 vjetori i hyrjes së...

Përurohet libri “Lindja e një demokracie”

Sot përurohet libri “Lindja e një demokracie: Hashim Thaçi dhe rruga drejt pavarësisë së Kosovës”. Libri është shkruar nga...

FSK parakalon në 20-vjetorin e çlirimit

Njësitet e Forcës së Sigurisë së Kosovës sot do të parakalojnë në kazermën “Adem Jashari” për nder të 20-vjetorit të çlirimit të...

Emocionohet ish-presidenti Bill Clinton gjatë ceremonisë për 20 vjetorin e hyrjes së NATO-s në...

Ka nisur ceremonia zyrtare për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Në këtë...

20 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi...

Haradinajt priti në takim lamtumirës ambasadorin jorezident të Irlandës në Kosovë

ryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në një takim lamtumirës ambasadorin jorezident të Irlandës në Kosovë, Pat Kelly.

Parada shqiptare – në Nju Jork 10 mije shqiptare kuq e zi per Çamërin

NEW YORK CITY : Të shtunën, më 8 qershor në mesdrekë, u mbajt  në Nju Jork, Parada Ndërkombëtare e Emigrantëve – e cila...

Mot me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se sot do të mbajë mot me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...