9.6 C
Istok, Kosova
E mërkurë, Prill 24, 2019

Krasniqi: Fenomeni i ikjes së të rinjve nga vendi është shqetësues

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi gjatë seancë së jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës me vetëm një...

Ikjet e qytetarëve, Rexhaj kërkon shpallje të gjendjes së jashtëzakonshme

Deputeti i Vetëvendosjes, Arbër Rexhaj gjatë fjalës së tij në seancën e jashtëzakonshme për ikjen e qytetarëve nga vendi, ka thënë se...

Haradinaj ofron postin e tij për këdo që ndal ikjen e qytetarëve nga vendi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi sot se nuk ka zgjidhje për ikjet e qytetarëve jashtë vendit. Ai ofroi postin e tij...

Skenderaj, shërbimet shëndetësore u ofrohen pacientëve në shtëpitë e tyre

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari dhe drejtori i përgjithshëm i Caritas Kosova, Don Viktor Sopi, kanë nënshkruar sot marrëveshjen e...

Eksperti amerikan akuzon rëndë Pacollin: Për 20 vjet ndërtuat hotele, dështuat, korruptuat deri në...

Reagimi i plotë i Alon Ben-Meir: “Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli shkroi një...

Qeveria Haradinaj shpenzoi mbi 12 milionë euro për udhëtime jashtë vendit gjatë 2018’s

Mbi 12.5 milionë euro të taksapaguesve kosovarë janë shpenzuar për udhëtime zyrtare jashtë vendit nga Qeveria Haradinaj gjatë vitit 2018.

Mbahet protestë kundër ndërtimit të laurës në Grykën e Rugovës

Sot në qendrën e qytetit të Pejës, Komuniteti i zonës së Rugovës dhe qytetarët e Pejës në përkrahjen e Shoqërisë Civilë organizon...

Gara për Kryetar të LDK-së, a do të kandidojë Haki Rugova?

Po vazhdon edhe më tej gara për Kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Deri më tani jozyrtarisht ambicie për...

Limaj: Ka ardhur koha që të heqim taksen ndaj Serbisë

Taksa ndaj mallrave serbe është kryefjala e artikulimit politik në Kosovë. Ndërkombëtarët vijojnë të shtojnë presionin ndaj Prishtinës për ta detyruar atë...

Haradinaj në SHBA, takime edhe me zyrtarë amerikanë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, do të marrë pjesë pjesë në shënimin e 108- vjetorit të kryengritjes së Malësisë, në Detroit.