12.5 C
Istok, Kosova
E mërkurë, Shtator 22, 2021

GJATË GËRMIMEVE NË ZALLQ TË ISTOGUT ËSHTË GJETUR TRUPI I PAJETË I NJË 12...

Gjatë gërmimeve për persona të zhdukur gjatë luftës në fshatin Zallq të komunës së Istogut, është gjetur një trup i moshës...

Veseli me kritika të ashpra ndaj BE-së: Po na i merrni me mijëra të...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës njëherësh i pari i PDK-së, Kadri Veseli në një konferencë për medie tha se çdo vonesë e...

Policia bllokon dy milionë euro të bastoreve në Kosovë 9 orë më parë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në aksionin e realizuar bashkë me Doganën dhe ATK-në janë kontrolluar 235 lokale dhe...

Komuna e Istogut përfituese e grandit nga Ambasada e Republikës së Bullgarisë në Kosovë.

Kryetari i komunës Haki Rugova priti sot në takim zëvendës ambasadorin e Bullgarisë në Kosovë Kiril Yanchev, me të cilin nënshkruan marrëveshje...

FSK parakalon në 20-vjetorin e çlirimit

Njësitet e Forcës së Sigurisë së Kosovës sot do të parakalojnë në kazermën “Adem Jashari” për nder të 20-vjetorit të çlirimit të...

Zgjatët orari i punës në qendrën e mjekësisë familjare- ISTOG

Njoftohën të gjithë qytetarët e komunës se Istogut se nga data 01.07.19 është shtuar ndërrimi i pasditës në QKMF në...

Promovohet Strategjia rajonale për siguri dhe shëndet në punë

Me “Strategjinë rajonale për siguri dhe shëndet në punë për vendet e Ballkanit Perëndimor” synohet mbrojtja e të punësuarve dhe zvogëlimi i...

Ekskluzive: Fletarrestet e lëshuara nga Serbia, ndalohet Daut Haradinaj në Vjenë

Torturat dhe maltretimet ndaj familjes Haradinaj nuk kanë të ndalur.  Pas ndalimit që iu bë kohë më parë kryeministrit...

Besimtarët muslimanë nga rajoni gati për kryerjen e Haxhit, më së shumti shkojnë nga...

Si në vendet tjera në mbarë botën, edhe në vendet e rajonit besimtarët muslimanë shprehin interesin e tyre për të kryer Haxhin....

Deklaratë e Këshillit Prokurorial të Kosovës ndaj reagimit të Grupit për Studime Juridike dhe...

Pas publikimit të djeshëm të një artikulli në mediat elektronike nga ana e Grupit për Studime Juridike dhe Politike (GSJP), i cili...