18.4 C
Istok, Kosova
E enjte, Shtator 24, 2020

Thaçi takoi kryediplomatin e Maltës, ia përmend aspiratat e Kosovës

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot ka pritur Ministrin e Punëve të Jashtme të Maltës, Carmelo Abela. Thaçi e ka falënderuar kryediplomatin...

Boksieri e puth gazetaren pas meçit

Boksieri i kategorisë së peshave të rënda, Kubrat Pulev, është kritikuar në rrjetet sociale për puthjen me forcë të një gazetareje gjatë...

Limaj: Ka ardhur koha që të heqim taksen ndaj Serbisë

Taksa ndaj mallrave serbe është kryefjala e artikulimit politik në Kosovë. Ndërkombëtarët vijojnë të shtojnë presionin ndaj Prishtinës për ta detyruar atë...

Macron shkon në Beograd me tri porosi, njëra ka të bëjë me Kosovën

Mbështetja për demarkacionin ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, si dhe intensifikimi i bashkëpunimit ekonomik dhe ushtarak, janë tri pika kyçe të “paketës” me...

Parada shqiptare – në Nju Jork 10 mije shqiptare kuq e zi per Çamërin

NEW YORK CITY : Të shtunën, më 8 qershor në mesdrekë, u mbajt  në Nju Jork, Parada Ndërkombëtare e Emigrantëve – e cila...

Policia nis patrullimin me armë të gjata në aeroportin e Prishtinës

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari”, ka dhënë detaje për përgatitjet dhe investimet e bëra nga kompania për sezonin e verës. Me...

Shi i madh në Istog, vërshohen rrugët e fshatit Kaliqan

Moti i lig dhe me shi po mbretëron që dy ditë në vendin tonë. Që nga dje, shiu nuk...

Kryetari Haki Rugova priti në takim Ministren e Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal,...

Kryetari Haki Rugova ka pritur sot, në takim Ministren e Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, Adrijana Hodžić me të cilën bisedoj...

“Kam me iu ngi SHIK”, ish agjenti i SHIK-ut godet rëndë Kadri Veselin

“Kërcënimi i Kadri Veselit ndaj kundërshtarëve të vetë politik se do të ju ngij SHIK, është vetëm një sinjal i qartë që...

Haradinaj para shpërndarjes së Kuvendit: Temat që nuk kanë ndodhë që 20 vjet, i...

Kryeministri në dorëheqje i Kosovës, Ramush Haradinaj, para shpërndarjes së Kuvendit, ka thënë se temat që nuk kanë ndodhë për 20 vjet,...