11 C
Istok, Kosova
E shtunë, Maj 25, 2024

U mbajt mbledhja e radhës e Kuvendit

Kryesuar nga kryesuesi i kuvendit Qaush Balaj, është mbajtur mbledhja e 13-të e rregullt e legjislacionit të gjashtë...

Ftesë per Homazhe te varri i Fadil Feratit

Me rastin e nëntë vjetorit të ndarjes nga jeta të ish kryetari të komunës së Istogut Fadil Ferati...

Shërbyesit civil në grevë

Shërbyesit civil kanë hyrë në grevë njëorëshe nga ora 10:00 deri në 11:00 në shenjë pakënaqësie me Projektligjin për Paga.

Haradinaj u shkruan homologëve botëror: Statusi dhe territori i Kosovës, nuk janë pjesë e...

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj u ka dërguar letër homologëve të tij në botë, përmes së cilës...

Pas incidentit tragjik, mbyllet qendra e skijimit në Brezovicë për dy ditë

Pas vdekjes së Arian Dacit nga orteku, Qendra e Skijimit në Brezovicë do të mbyllet për dy ditë. Këtë ...

Detaje nga incidenti tragjik në Brezovicë, ku humbi jetën Arian Daci

Si pasojë e një orteku, në Brezovicë, në vendin e quajtur “Foleja e Shqiponjës”, ka humbur jetën Arian Daci, djali i ish-kryetarit...

Haradinaj: Skënderbeu hero i porosive për të kaluarën, të tashmen dhe të ardhmen e...

Kryeministri, Ramush Haradinaj, mori pjesë në promovimin e librit “Portrete të Skënderbeut gjatë shekujve”, të autorit Luan Tashi, ngjarje kjo e organizuar...

Djali i Nexhat Dacit, Ariani është viktima e ortekut në Brezovicë

Personi që sot humbi jetën nga orteku i borës në Brezovicë është Arian Daci, djali i ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Nexhat...