0 C
Istok, Kosova
E diel, Janar 19, 2020

Vëzhguesit e BE-së: Zgjedhjet e 6 tetorit demokratike, por jo edhe në vendet ku...

Misioni vëzhgues i BE-së për zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë ka vlerësuar se gjithë procesi i zgjedhor...

U incizua duke marrë ryshfet, arrestohet vëllai i kryetarit të Vushtrrisë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar Salih Tahirin, vëllain e kryetarit të Vushtrrisë, Xhafer Tahiri.

Moti, ulje e temperaturave

Në Kosovë sot moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash. Temperaturat do të...

Rrënohen stanet në bjeshkën e Ishtedimit, banorët thonë se kjo u bë nga shteti...

Demarkacioni me Malin e Zi, ishte një nga temat e cila atë kohë nxiti reagimin e ashpër të...

Si parashihet konstituimi i Kuvendit dhe Qeverisë

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, pritet që si rezultat të prodhojnë konstituimin e përbërjes së re...

Thaçi uron qytetarët dhe partitë politike për zgjedhjet: Kosova dëshmoi edhe një herë pjekuri...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar qytetarët dhe partitë politike për përfundimin e zgjedhjeve të...

Haki Rugova: Diku kemi gabuar dhe s’mund ta fajësojmë askënd

Kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova, duke folur për rezultatet e zgjedhjeve parlamentare, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës diku...

Ky është linku ku mund ta ndiqni numrin e votuesve në çdo komunë

Deri në ora 11:00, sipas Komisionit Qendrorë të Zgjedhjeve, kanë votuar 9.64% e vetuesve në tërë Kosovën, 174 mijë e 669 votues.

Gruaja nga Fushë-Kosova e gjen babanë e vdekur në listë të votimit

Një qytetare nga Fushë-Kosova i ka thënë ekipit të Televizionit 7 se derisa ka votuar sot për zgjedhjet parlamentare të Kosovës, e...

Votojnë 63 të burgosur në Qendrën e Paraburgimit në Prizren

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave të Njeriut (KMDLNj) ka njoftuar se në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, kanë votuar 63 të...