24.3 C
Istok, Kosova
E shtunë, Korrik 13, 2024

KQZ numëron 98 për qind të votave, Vetëvendosje mbetet e para

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ende nuk ka procesuar rezultatet e votave nga 2 mijë e 547 qendra të vendvotimeve.

PDK, LDK dhe koalicioni Nisma-AKR-PD ankohen se pati parregullsi gjatë numërimit të votave

Partia Demokratike e Kosovës ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, me pretendimin se kanë ndodhur parregullsi gjatë numërimit...

Kosovari që po i ndihmon zviceranët e prekur nga varfëria

Një artikull në gazetën blick që bënte fjalë për rastin e një burri të varfër në Zvicër, ka...

Vëzhguesit e BE-së: Zgjedhjet e 6 tetorit demokratike, por jo edhe në vendet ku...

Misioni vëzhgues i BE-së për zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë ka vlerësuar se gjithë procesi i zgjedhor...

U incizua duke marrë ryshfet, arrestohet vëllai i kryetarit të Vushtrrisë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar Salih Tahirin, vëllain e kryetarit të Vushtrrisë, Xhafer Tahiri.

Moti, ulje e temperaturave

Në Kosovë sot moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash. Temperaturat do të...

Rrënohen stanet në bjeshkën e Ishtedimit, banorët thonë se kjo u bë nga shteti...

Demarkacioni me Malin e Zi, ishte një nga temat e cila atë kohë nxiti reagimin e ashpër të...

Si parashihet konstituimi i Kuvendit dhe Qeverisë

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, pritet që si rezultat të prodhojnë konstituimin e përbërjes së re...

Thaçi uron qytetarët dhe partitë politike për zgjedhjet: Kosova dëshmoi edhe një herë pjekuri...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar qytetarët dhe partitë politike për përfundimin e zgjedhjeve të...

Haki Rugova: Diku kemi gabuar dhe s’mund ta fajësojmë askënd

Kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova, duke folur për rezultatet e zgjedhjeve parlamentare, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës diku...