Shërbyesit civil në grevë

0

Shërbyesit civil kanë hyrë në grevë njëorëshe nga ora 10:00 deri në 11:00 në shenjë pakënaqësie me Projektligjin për Paga.

Sindikatat u kanë bërë thirrje institucioneve që të reflektojnë mbi kërkesat e shërbimit civil, kurse në rast se nuk ka reflektim institucional, nuk përjashtohet as mundësia për grevë të përgjithshme.

Përkitazi me këtë edhe komuna e Istogut, gjegjësisht shërbyesit civil sot kanë mbajtur grevë një orëshe.

Grevë njëorëshe për sot ka paralajmëruar edhe Sindikata e Pavarur e Pylltarisë, Bujqësisë, Industrisë së Drurit, Mjedisit dhe Gjuetisë së Kosovës. 

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakUji me xhenxhefil: Pija e shëndetshme që djegë dhjamin nga beli, shpina dhe kofshët
Artikulli tjetërFtesë per Homazhe te varri i Fadil Feratit