18.3 C
Istok, Kosova
E shtunë, Qershor 25, 2022

Koalicioni PANA të mbyllur qe dy orë në zyrën e Haradinajt

Po vazhdon takimi mes katër partnerëve të koalicionin qeverisëës, Ramush Haradinajt, Kadri Veselit, Fatmir Limajt e Behgjet Pacolli.

U mbajt dëgjim publik për autostradën e Dukagjinit

Në sallën e Kuvendit është mbajtur dëgjimi publik me qytetarët për autostradën e Dukagjinit, e cila i lidh qytetet Istog-Pejë-Deçan-Gjakovë dhe...

Arrestohen tetë persona të dyshuar për ‘vjedhje’

Policia e Kosovës, respektivisht stacioni policor në Pejë, me qëllim të ngritjes së sigurisë në zonën e përgjegjësisë, vazhdon me aktivitete të...

Perkujtohet Fadil Ferati me rastin e 9 vjetorit te vdekjes se tij

Me rastin e nëntë vjetorit të vdekjes përkujtohet Fadil Feratit Me rastin e nëntë vjetorit të vdekjes së...

Kush është e shkëlqyera Edisa Shoshi, studentja kosovare që fitoi bursë amerikane prej 120...

Edisa Shoshi ka arritur sukses të jashtëzakonshëm. Studentja pejane ka fituar bursë prej 120 mijë dollarësh në Valparaiso University, partneri i...

Viti 2018, vit i luksit për Komunën e Istogut

Është ky titulli qe i kan vënë dega e Levizjes Vetvendosje ne Istog , mediave te ndryshme . Komuna...

Rroga e asamblistit rritet tepër, shikojeni sa është marrë vendimi!

Anëtari i Komisionit Parlamentar për Administratë Publike, Qeverisje Lokale dhe Media, Rasim Selmanaj, ka bërë me dije se Projektligji për paga është...

Kurti takon Ambasadorin Amerikan, thotë se taksa ndaj Serbisë nuk duhet të hiqet

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, bashkë me nënkryetarin Besnik Bislimi, kanë takuar sot, numrin një të SHBA-së në Kosovë, ambasadorin...

Thaçi e publikon letrën që ia ka shkruar Trumpit: Jam i gatshëm të bëj...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ia ka kthyer letrën presidentit të SHBA-së Donald Trump, pasi vitin e kaluar kishte marrë një...

Shtyhet gjykimi ndaj Ukë Rugovës

Gjykimi ndaj Ukë Rugovës, për akuzat në lidhje me krim të organizuar, është shtyrë për shkak të mungesës së të akuzuarve.