18.3 C
Istok, Kosova
E shtunë, Qershor 25, 2022

LDK kërkon tërheqjen e Ligjit për Paga

Shefi i Grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë sot se Ligji për pagat në sektorin publik nuk...

AGK dhe Inspektorati i punës monitorojnë kushtet e punës së gazetarëve

Përfaqësues të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës dhe të Inspektoratit të Punës do të takohen sot me qëllim të zyrtarizimit të nismës...

Detaje për vdekjen e 45-vjeçares në Vushtrri

Policia e Kosovës ka konfirmuar për vdekjen e një 45-vjeçareje në fshatin Novosellë të Begut. Policia e Kosovës ka...

20-vjeçari nga Shtimja vetëvritet në vendin e punës

Një 20 vjeçar ka kryer vetëvrasje sot në komunën e Shtimes. Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin Basri Shabani,...

Moti sot

Njoftimi i Institutit Hidorometeorologjik : “Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa...

Përkujtohen “Tre Dëshmorët e Shkollës Shqipe” në Uçë

Në nderim të tre dëshmorëve, Hasan e Muharrem Hysenaj dhe Bajram Hoxhaj, të cilët u vranë para 27 vitesh në mbrojtje...

Arrestohet djali i Ethem Çekut

Policia e Kosovës ka arrestuar mbrëmë Prishtinë Ard Çekun pasi në veturën e tij raportohet të jetë gjetur një armë pa leje. Ard...

Edhe Infermierët protestojnë kundër Ligjit mbi Pagat

Sot me fillim nga ora 09:00 para Klinikës së Kirurgjisë proteston një grup i infermierëve, në shenjë të pakënaqësisë me Ligjin për...

Istogu përfiton mbi 5 milion euro nga marrëveshja për kredi shumë vjeçare me Austrinë

Është ratifikuar me unanimitet marrëveshja me Austrinë nga Kuvendi i Republikës së Kosovës, të kredisë shumëvjeçare, përmes së cilës Istogu përfiton...

Lekaj kërkon kontributin e qytetarëve të Pejës dhe Istogut për autostradën e Dukagjinit

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, të mërkurën mori pjesë në dëgjimet publike me qytetarët e Pejës dhe Istogut për autostradën...