28.5 C
Istok, Kosova
E diel, Korrik 21, 2019

Sot nis mësimi në gjithë vendin

Pas ndërprerjes së grevës nga Sindikatat e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë sot nis mësimi në të gjitha shkollat në vend.

Vdekja enigmatike e 53-vjeçarit në liqenin e Livoçit, familja thotë se ai s’ka pasur...

Prokuroria e Gjilanit ende nuk ka arritur të ndriçojë rrethanat e vdekjes së një gjilanasi. 53-vjeçari E.Sh. është nxjerrë dje i vdekur...

UP nga sot nis procesin e provimeve të janarit

Senati i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, ka njoftuar se nga sot fillon procesi i organizimit të provimeve të janarit në njësitë...

Liderët kosovarë dhe Edi Rama në darkë të përbashkët, a e bindën Haradinajn ta...

Liderët shtetërorë të Kosovës dhe partnerët e koalicionit qeverisës, e ku ishte edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kanë darkuar sonte së...

Lyrical Son, Ledri Vula e MC Kresha publikojnë ‘Menemadhe

Treshja e famshme se fundmi kanë lansuar një këngë se bashku e cila vetëm pak kohë pasi u publikua mori shumë klikime...

Arrestohen tre persona, konfiskohen tri armë

Hetuesit policor të stacionit të Drenasit, të mbështetur nga Njësiti për Reagim të Shpejtë, kanë realizuar një operacion bastisjeje për bixhoz, i...

Ndërpritet greva e SBASHK-ut, mësimi fillon të hënën.

Sot përfundon java e tretë e grevës së SBASHK-ut në arsim, të cilët po kërkojnë rritje pagash për mësimdhënësit.

Shumë mjekë specialistë mbeten në kërkim të një vendi pune

Në Kosovë vazhdon të ketë një numër të konsiderueshëm të mjekëve specialistë të papunë. Ministria e Shëndetësisë dhe Shërbimi Spitalor Klinik Universitar...

LDK kërkon tërheqjen e Ligjit për Paga

Shefi i Grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë sot se Ligji për pagat në sektorin publik nuk...

AGK dhe Inspektorati i punës monitorojnë kushtet e punës së gazetarëve

Përfaqësues të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës dhe të Inspektoratit të Punës do të takohen sot me qëllim të zyrtarizimit të nismës...