16 C
Istok, Kosova
E premte, Korrik 10, 2020

Kastrati: Edhe 11 shtëpi të reja në Komunën e Deçanit

Drejtuesi i Shoqatës Humanitare “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati ka njoftuar se do të bëjnë ndërtimin e 11 shtëpive në Komunën e...

Përmirësohet moti, sot temperatura më të larta

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi se mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Sot pritet të ketë...

Admirali amerikan James Foggo sot qëndron në Kosovë

Admirali amerikan James Foggo sot do të qëndrojë për një vizitë në Ministrinë e Mbrojtjes. Për shefin e Komandës...

Takimi Merkel – Haradinaj, vendimtar për taksën dhe vizat

Zhbllokimi i dialogut mes Kosovës e Serbisë, heqja ose pezullimi i taksës një qind për qind ndaj produkteve serbe e boshnjake, si...

Shënohet 20 vjetori i masakrës në burgun e Dubravës

Në shenjë nderimi dhe respekti për të rënët dhe të gjithë ata që përjetuan masakrën në burgun...

Komuna e Istogut përfituese e grandit nga Ambasada e Republikës së Bullgarisë në Kosovë.

Kryetari i komunës Haki Rugova priti sot në takim zëvendës ambasadorin e Bullgarisë në Kosovë Kiril Yanchev, me të cilin nënshkruan marrëveshje...

Bëhet pastrimi i deponisë së mbeturinave në Dydesh

Në kuadër të projektit “Pastrimi i deponisë ilegale të mbeturinave dhe vendosja e rrethojës”, projekt ky i realizuar nga komuna e Pejës,...

Dr. Ymer Vuthi, zgjedhët Drejtor i QKMF-së së Istogut.

Kohëve të fundit, QKMF-ja në Istog, ishte në qendër të vëmendjës për parregullësi dhe probleme të shumta, e kjo situatë ndikoi...

Vuçiq: Kosova ka një listë prej 26 policëve dhe 15 personave të tjerë që...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha për RTS-in se autoritetet e Kosovës duan të arrestojnë 26 polici në veri të Kosovës dhe...

Macron shkon në Beograd me tri porosi, njëra ka të bëjë me Kosovën

Mbështetja për demarkacionin ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, si dhe intensifikimi i bashkëpunimit ekonomik dhe ushtarak, janë tri pika kyçe të “paketës” me...