16 C
Istok, Kosova
E premte, Korrik 10, 2020

Thaçi anulon drekën me Metën, Vuçiqin dhe Dodikun

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka anuluar drekën e përbashkët me lidërët e Ballkanit Perendimor. Në këtë drekë kanë...

Vdes i burgosuri që po vuante dënimin në Dubravë

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka bërë të ditur se sot rreth orës 08:50, sipas informatave nga QKUK, në njësinë Qendrore të Kujdesit...

Reçica: Paga minimale duhet të ndryshojë, mund të kemi propozim të ri për shumën...

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica në një intervistë për Emisionin “EKONOMI” në Telegrafi.com ka thënë se paka minimale në...

Haradinaj për 9 majin: Urime Evropë – Kosova është e jotja

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar Evropën me rastin e 9 majit “Ditës së Evropës”. Haradinaj në një...

Thaçi për Ditën e Evropës: Kosovarët janë më evropian se shumë popuj, i bëjmë...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, duke uruar 9 majin, Ditën e Evropës, i ka bërë thirrje Bashkimit evropian për liberalizimin e vizave...

Hapet ekspozita me fotografitë e gjenocidit serb të kryer ndaj shqiptarëve 48 minuta më...

Në kujtim të Ditës së Evropës, Demokracia Studentore organizon ekspozitë ku prezantohet gjenocidi serb i kryer mbi popullatën civile në Kosovë.

Istogu e shpall sot qytetar nderi komandanti amerikan

Komandanti i Gardës Kombëtare të Iowa-s, Timothy Orr bashkë me një delegacion nga kjo Gardë po qëndron në Kosovë.

Blerim Devolli pritet t’ia shtojë vetës edhe 30 milionë euro, ndërsa mijëra punëtorë të...

Brenda kësaj jave mbi 3800 kosovarë mund të mbesin pa punë. Nëse nuk gjendet një zgjidhje, Telekomi detyrohet që t’i paguajë 25...

20 vjet nga vrasja e Fehmi Aganit

Sot mbushen dy dekada nga vrasja e nënkryetarit shumëvjeçar të LDK-së dhe deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Fehmi Aganit nga...

NIS MUAJI I SHENJTË I RAMAZANIT

Sot besimtarët myslimanët anë e kënd botës nisin agjërimin e muajit të madhëruar të Ramazanit, këtij adhurimi njëmujor,...