Thaçi anulon drekën me Metën, Vuçiqin dhe Dodikun

0

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka anuluar drekën e përbashkët me lidërët e Ballkanit Perendimor.

Në këtë drekë kanë marrë pjesë presidenti shqiptar, Ilir Meta, presidenti serb, Vuçiq, ai i Bosnjës, Dodik si dhe liderë tjerë, pjesëmarrës në Samitin Brdo-Brijuni.

Gjatë ditës së sotshme, Thaçi kishte refuzuar të ia shtrijë dorën Dodikut, derisa dje kishte kritikuar presidentin Meta pse ai i kishte bërë ftësë Dodikut për të ardhur në Tiranë./Zëri

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakVdes i burgosuri që po vuante dënimin në Dubravë
Artikulli tjetër6 fakte të rralla për kampi Bondsteel