6.7 C
Istok, Kosova
E enjte, Shtator 19, 2019

Borxhëliu mbahet i lidhur në ahurin e kafshëve në Istog

Një banorë i Istogut është mbajtur në një ahur për disa orë peng në një ahur nga dy persona që pretendojnë se...

Raporti 24 oresh i Drejtorisë se Policisë Rajonale Pejë

Prokuroria Themelore Pejë: Ndalimet e personave me urdhër të prokurorit: Në Prokurorinë Themelore të Pejës, gjatë 48 orëve të fundit është ndaluar një...

Komunikatë për media nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë

Arrestohen dy persona të dyshuar për veprën penale ‘Rrëmbim’ Me datë 5...

RTV Fontana me bashkëpunëtorë dhuron ndihma për afro 300 familje me asistencë...

Në kuadër të festës së Fiter Bajramit ashtu si në çdo festë  edhe kësaj radhe u shpërndan rreth 10 ton miell për...

RTV Fontana grumbullon 4000 euro për fëmijët e prekur me Kancer dhe Leukemi

Sot në emision të drejpërdrejtë i`u dorëzuan paratë e grumbulluara në shumë prej 4000 euro drejtoreshes se Shoqatës CURE2CHILDREN Leonora Bajraktari, shoqate kjo e...

Mustafa: Presidenti Thaçi e ka humbur busullën, duhet shkarkuar

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka komentuar idenë e  presidentit Hashim Thaçi për bashkimin me Shqipërinë dhe Luginën e...

Komuna e Istogut nuk e merr qiranë për pronat e saj që nga viti...

Sipas Zyrës Kombëtare të Auditimit (ZKA), menaxhimi i pronave të dhëna me qira mbetet sfidë për Komunën e Istogut edhe në të...

I mituri nga Istogu sulmon një person, në veturë i gjenden armë e fishekë

Policia në Istog ka arrestuar të mërkurën një të mitur pasi i njëjti kishte sulmuar person Viktima ka pranuar...

Kryetari Haki Rugova priti në takim kampionet e Kosovës në Hendboll

Kryetari Haki Rugova ka pritur sot në takim hendbollistet e klubit” Istogu” dhe trajnerin e tyre Faruk Shala, pas sukseseve që hendbollistët...

Aksioni në veri s’ka përfunduar, ja çfarë pritet të ndodh

Drejtori i Policisë, Rashit Qalaj, ndërsa ka folur për aksionin e sotëm në Veri ka bërë të ditur se jo të gjithë...