22.6 C
Istok, Kosova
E mërkurë, Qershor 26, 2019

Lyrical Son, Ledri Vula e MC Kresha publikojnë ‘Menemadhe

Treshja e famshme se fundmi kanë lansuar një këngë se bashku e cila vetëm pak kohë pasi u publikua mori shumë klikime...

Arrestohen tre persona, konfiskohen tri armë

Hetuesit policor të stacionit të Drenasit, të mbështetur nga Njësiti për Reagim të Shpejtë, kanë realizuar një operacion bastisjeje për bixhoz, i...

Ndërpritet greva e SBASHK-ut, mësimi fillon të hënën.

Sot përfundon java e tretë e grevës së SBASHK-ut në arsim, të cilët po kërkojnë rritje pagash për mësimdhënësit.

Shumë mjekë specialistë mbeten në kërkim të një vendi pune

Në Kosovë vazhdon të ketë një numër të konsiderueshëm të mjekëve specialistë të papunë. Ministria e Shëndetësisë dhe Shërbimi Spitalor Klinik Universitar...

LDK kërkon tërheqjen e Ligjit për Paga

Shefi i Grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë sot se Ligji për pagat në sektorin publik nuk...

AGK dhe Inspektorati i punës monitorojnë kushtet e punës së gazetarëve

Përfaqësues të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës dhe të Inspektoratit të Punës do të takohen sot me qëllim të zyrtarizimit të nismës...

Detaje për vdekjen e 45-vjeçares në Vushtrri

Policia e Kosovës ka konfirmuar për vdekjen e një 45-vjeçareje në fshatin Novosellë të Begut. Policia e Kosovës ka...

20-vjeçari nga Shtimja vetëvritet në vendin e punës

Një 20 vjeçar ka kryer vetëvrasje sot në komunën e Shtimes. Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin Basri Shabani,...

Moti sot

Njoftimi i Institutit Hidorometeorologjik : “Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa...

Përkujtohen “Tre Dëshmorët e Shkollës Shqipe” në Uçë

Në nderim të tre dëshmorëve, Hasan e Muharrem Hysenaj dhe Bajram Hoxhaj, të cilët u vranë para 27 vitesh në mbrojtje...