18.3 C
Istok, Kosova
E shtunë, Qershor 25, 2022

Digjët vetura në Istog

Ankuesi mashkull K/shqiptar ka raportuar se i është djegur pjesërisht vetura e tij. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë përkatëse....

Sami Lushtaku tregon se kur u takuan Ibrahim Rugova dhe Adem Jashari në Zvicër

Ish-komandanti i UCK-së në Drenicë, Sami Lushtaku, ka treguar për herë të parë se në vitin 1991, presidenti...

Sot mot i vranët, temperaturat deri në 21 gradë celsius

Mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës së sotme do të krijojnë kushte për...

Mali i Zi rrënon stanet e kosovarëve

Trashëguan këto stane nga stërgjyshërit e tyre.Vitet e fundit edhe i rinovuan në mënyrë që t`i vizitojnë kohë...

Prizreni e Dragashi përkrahin fuqishëm Bekë Berishën

Banorët e fshatit Bresanë në Dragash, mirëpresin kandidatin për deputet nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha. Qëllimi...

Edhe Banja e Istogut për shtet 100%

Simpatizantë dhe përkrahës të shumtë, e pritën kandidatin e Aleancës pēr Ardhmërinë e Kosovës edhe në fshatin Banjë të Istogut.

Kovraga shënon ditën tradicionale të vjeljes së mollës

Është shënuar manifestimi tashmë tradicional i vjeles së mollës “Dita e Mollës”, për të katërmbëdhjetin vit me radhë në Kovragë, me çrast...

Aksident i rëndë në Austri – përplasen dy automjete, katër të vdekur

Një aksident në autostradën Burgenland (S31) në Austri u ka marrë jetën katër personave të dielën vonë pasdite. Sipas...

Zhduket një vajzë në rajonin e Prizrenit

Një vajzë nga fshati Serbicë e Ulët të Prizrenit, ka dal nga shtëpi dhe nuk dihet vendodhja e saj.

Osmani: Të gjitha bordet me performancë negative do të shkarkohen

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, paralajmëroi sot në qeverisjen e saj, të gjitha bordet e kompanive publike nën menaxhim të...