4 C
Istok, Kosova
E enjte, Janar 21, 2021

Vuçiq: Më presin takime të vështira në New York, SHBA do të kërkojë nga...

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, të hënën (23 shtator) do të mund të takohet me presidentin amerikan Donald Trump...

Haradinaj ofron postin e tij për këdo që ndal ikjen e qytetarëve nga vendi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi sot se nuk ka zgjidhje për ikjet e qytetarëve jashtë vendit. Ai ofroi postin e tij...

Skandal i ri – I burgosuri arratiset nga QKUK-ja

Policia e Kosovës njofton se një i burgosur me inicialet Sh. Q., i cili ishte duke pranuar trajtimin në  Qendrën Klinike Universitare...

Bill Clinton në Kosovë, takime me krerët e vendit

Miku më i madh i Kosovës, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë.

Kolona të gjata në kufi, pritje mbi shtatë orë për të dalë nga Kosova

Bashkatdhetarët të cilët kanë përfunduar pushimet në Kosovë, janë duke pritur deri në shtatë orë për të dalë nga kufiri përmes pikës...

Kolona deri në 50 metra në pikë kalimet te Dheu i Bardhë dhe në...

Ardhja e mërgimtarëve në Kosovë dhe shkuarja e qytetarëve të Kosovës në pushime ka bërë që të shkaktohen kolona në pikat kufitare.

Të shtëna në ahengje, konfiskohen tri armë në Mitrovicë

Në saje të angazhimeve të vazhdueshme në parandalimin e të shtënave në ahengje Policia në Rajonin e Mitrovicës, po ndërmerr të gjitha...

21 vjet nga rënia heroike e familjes Jashari

Sulmin e gjerë që e kishte ndërmarrë Serbia në Drenicë për të zhdukur Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, e koncentroi në Prekaz, në...

Vuçiq: Kosova ka një listë prej 26 policëve dhe 15 personave të tjerë që...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha për RTS-in se autoritetet e Kosovës duan të arrestojnë 26 polici në veri të Kosovës dhe...

60 mijë euro për projektin “Bjeshka e Moknës”, shtegu i ecjes lidh bjeshkët nga...

Instituti për Zhvillim Ekonomik Territorial – InTER ka prezantuar projektin rajonal 60 mijë euro “Bjeshka e Moknës – Perla e pazbuluar në...