4 C
Istok, Kosova
E enjte, Janar 21, 2021

Deliu-Kodra konfirmon se PDK do të votojë pro shpërndarjes së Kuvendit

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra ka konfirmuar se vota e PDK-së do të jetë pro shpërndarjes së Kuvendit. “Natyrisht...

Shtëpia e Bardhë, thirrje Kosovës e Serbisë për njohje reciproke

Shtëpia e Bardhë i bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë të lenë mënjanë retorikën ekstremiste dhe të punojnë për një marrëveshje që përqendrohet...

Akulli po shkrihet me shpejtësi të madhe, në Alaskë nuk ka qenë aq nxehtë...

Akulli mbi det në pjesën veriore të Alaskës është zhdukur shumë më herët sesa që zakonisht ndodh gjatë...

KPF-ja mbajti mbledhjen e radhës

Komiteti për Politikë e Financa (KPF) i kryesuar nga kryesuesi Qaush Balaj në mbledhjen e sotme shqyrtoi dhe miratoj këto pika të...

Agim Bahtiri sot zyrtarizon kalimin e tij në Vetëvendosje

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri nga sot edhe zyrtarisht do t’i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje. Aderimin...

Policia bllokon dy milionë euro të bastoreve në Kosovë 9 orë më parë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në aksionin e realizuar bashkë me Doganën dhe ATK-në janë kontrolluar 235 lokale dhe...

Momenti kur Haradinaj dhe Krasniqi hyjnë për intervistim në Gjykatën Speciale, në Hagë

Kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj dhe kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, njëherësh ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi sapo...

Kocijançiq e përsërit se taksa është pengesë për dialogun Kosovë-Serbi, por nuk flet për...

Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijançiq, ka përsëritur edhe një herë kërkesën e Bashkimit Evropian (BE) që autoritetet kosovare të pezullojnë menjëherë...