Sot, mot i ftohtë dhe me reshje bore

0

Bora ka zbardhur shumë prej qyteteve të Kosovës, ndërsa edhe temperaturat janë ulur ndjeshëm.

Moti për sot parashikohet të jetë kryesisht i vranët dhe me erë. Paradite priten reshje të dobëta bore, që gjatë ditës do të pushojnë.

Temperaturat do të lëvizin me minimalen 0 gradë celsius, ndërsa maksimalja e ditës do të shënojë 4 gradë celsius. /Telegrafi/

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakAksident trafiku (Foto)
Artikulli tjetërAksident te mensa e studentëve në Prishtinë, lëndohen gjashtë persona