Moti pranveror në vendin tonë

0

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat ditën e martë vende-vende parashihen të sjellin riga të dobëta shiu.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-21 gradë Celsius.

Era do të fryjë nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-7m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. 

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakAksident trafiku
Artikulli tjetërIsh-ushtari i UÇK-së, letër drejtuar krerëve të shtetit: Djali im dhe shumë të tjerë ikën nga Kosova