6 C
Istok, Kosova
E hënë, Janar 27, 2020

Ndërkombëtarët: S’ka viza pa u luftuar korrupsioni

Bashkësia ndërkombëtare “ka ashpërsuar” thirrjet për luftimin e krimit të organizuar dhe të korrupsionit, teksa me këtë gjë po kushtëzohet edhe heqja...

NASA kërkon njerëz që rrinë shtrirë, paga deri në 19 mijë euro

NASA kërkon vullnetarë për të qëndruar dy muaj në shtrat, e për këtë do të marrin një pagesë prej 19 mijë dollarësh....

Është mbajtur mbledhja e radhës e Kuvendit komunal të Istogut

Kryesuar nga kryesuesi i kuvendit Qaush Balaj është mbajtur mbledhja e 15 të e rregullt e legjislacionit të...

Meshkujt me mjekër janë partnerë më të mirë

Herët ose vonë, femrat fillojnë ta vlerësojnë mjekrën e një mashkulli. Vetëm mendojeni Chris Hemsworth dhe Jake Gyllenhaal...

Përdorimi i produkteve të Bylmetit

Që organizmi ynë te jetë i shëndetshëm, duhet t’i hamë gjërat e duhura në masa të duhura. Shumë njerëz...

Rihapën lokalin e lojërave të fatit, arrestohen pesë persona

Njësia për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit e Policisë së Kosovës dhe zyrtarët e ATK-së kanë mbyllur sërish një lokal të...

KQZ nuk është e gatshme për zgjedhje

Emërimi i anëtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) nga ana e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka nxitur reagime të shumta...

Arrestohet me 120 kg drogë kosovari, ndërmjetës i grupit ndërkombëtar të trafikut

Një 41 vjeçar me origjinë nga Kosova ka përfunduar në prangat e policisë italiane. Qerim Lumi, banues në Treviso.

74-vjetori i masakrës së Tivarit

Para 74 vitesh, saktësisht në pranverën e vitit 1945 u vranë dhe u masakruan rreth 1,700 shqiptarë, ndonëse nga kujtimet e dëshmitarëve...

Profesori univeristar: Kujt hamamin po ia shtroni këtë asfalt, rinia po ikë jashtë?!

Profesori univeristar: Kujt hamamin po ia shtroni këtë asfalt, rinia po ikë jashtë?!Profesori univeristar, Ardian Gola, me anë të një postimi në...