26.4 C
Istok, Kosova
E diel, Gusht 25, 2019

Aksidentohën me veturë dy nxënëse në Podujevë, dërgohen në QKUK

Sot rreth orës 12:00 , dy nxënëse janë goditur nga një veturë  në afërsi të shkollave të mesme në Podujevë.

Haradinaj: Taksa nuk hiqet deri sa të jem unë kryeministër

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se tarifa prej 100 për qind e vendosur ndaj importeve nga Serbia dhe Bosnja e...

Besarta kujton babain e saj Hamëz Jasharin, në datëlindjen e tij

Vajza e Hamëz Jasharit, Besarta ka shfrytëzuar mëngjesin e ditës së sotme për të uruar datën e lindjes së babait të saj.

Veseli merr çmimin “Udhëheqësi më i mirë i Evropës Juglindore për mbështetjen e zhvillimit...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është nderuar me çmimin “Udhëheqësi më i mirë i Evropës Juglindore për mbështetjen e zhvillimit...

Java filloi me mot pranveror, në fundjavë ftohtë, shi dhe borë

Ditët e para të javës do të karakterizohen me mot të kthjellët dhe temperatura pranverore, si rrjedhojë e shtrirjes së fushave anticiklonike...

Analistët parashikojnë prishjen e koalicionit dhe krijimin e një qeverie të re

Njohësit e proceseve politike në vend, Shkëlzen Maliqi dhe Behxhet Shala, kanë vlerësuar se çështja e taksës ndaj produkteve të Serbisë mund...

Aksident trafiku

Sot në orët e hershme të mëngjesit ka ndodhur një aksident trafiku në hyrje të Fushë Kosovës, raportohet...

Shënohet 49-vjetori i themelimit të Universitetit të Prishtinës

Sot shënohet 49-vjetori i themelimit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”. Universiteti i Prishtinës është universiteti më i madh...

QKUK: Për 24 orë 219 raste emergjente

Emergjenca e QKUK-së ka pasur gjithsej 219 raste, prej tyre, në dhomën e kujdesit të avancuar mjekësor ka pasur 35 pacientë.

Pas raportimit të rrejshëm që kishte bërë se kinse i janë vjedhur 900 euro,është...

Një person nga fshati Kaliqan i Istogut kishte raportuar në polici se kinse i janë vjedhur 877 euro dhe që kishte marrë...