Sot mot i ndryshueshëm

0

Gjatë ditës se sotme pritet të mbajë moti I kthjellët dhe me diell gjatë pjesës së parë të ditës, por nga orët e vona pritet fuqizim i masave ajrore, të cilat parashihen të krijojnë kushte për vranësira të dendura, të cilat vende-vende do të sjellin reshje shiu.

Në fushat termike priten ndryshime, ku minimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-22 gradë Celsius.

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakTemperatura të vërteta pranverore, këto janë parashikimet e motit për sot
Artikulli tjetërShënohet dita botërore e Autizmit edhe në Kosovë