Sa kalori i digjni për 30 minuta not

0

Dëshironi të humbni peshë? Nëse nuk mund të shkoni në palestër si pasojë e temperaturave ë larta, atëherë ka një aktivitet tjetër që mund ta kryeni për të djegur kalori.

Noti është një mënyrë argëtuese dhe e lehtë për ta arritur qëllimin e humbjes së kileve të tepërta, transmeton Telegrafi.

Si ju ndihmon noti ta formësoni trupin?

Një studim i Shkollës Mjekësore të Harvardit ka matur se sa kalori mund t’i digjni gjatë një sesioni 30-minutësh not.

Dhe, siç duket, sasia e dhjamit që e digjni varet nga lloji i notit që e zgjedhni ta performoni.

Një person që peshon 70 kilogramë mund t’i djegë 409 kalori për 30 minuta nëse noton në stilin flutur ose zvarritje para.

Hulumtuesit gjithashtu kanë treguar se noti është mënyrë e mirë për ta reduktuar rrezikun e sëmundjeve kronike. /Telegrafi/

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakPse duhet të hani më shumë ullinj
Artikulli tjetërLamborghini do të sjellë një model të ri gjatë kësaj jave