15.3 C
Istok, Kosova
E diel, Gusht 18, 2019

Anita mesazh Ramushit: Të presim me Hanën, Gjinin dhe Trimin bashkë me t’gjithë fëmijët...

Bashkëshortja e kryeministrit në detyrë Ramush Haradinaj, Anita Muçaj ka shkruar në lidhje me shkuarjen e Haradinajt në Hagë

Ishin nisur për në Kosovë, aksidentohen rëndë dy vëllezër shqiptarë në Kroaci

Dy vëllezër shqiptarë kanë pësuar lëndime të rënda, si pasojë e një aksidenti trafiku, derisa po ktheheshin në Kosovë.

Dy të plagosur në Lipjan, policia arreston pesë persona

Dy persona janë plagosur mbrëmë në Lipjan, gjatë të shtënave me armë të cilat kanë ndodhur rreth orës 21:40.

Pas 20 vitesh martesë, 50 vjeçarja Fatime Mustafa bëhet nënë për herë të parë

Një 50-vjeçare është bërë nënë pas 20 vitesh martesë. Trajtimin ajo e ka gjetur tek Spitali Amerikan. Mjekët e këtij spitali thonë...

Haradinaj sot udhëton për në Hagë

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj ka konfirmuar se të martën do të udhëtojë për në Hagë. “Po,...

Jakup Krasniqi niset për në Gjykatën Speciale

Jakup Krasniqi e ka marrë rrugën për në Gjykatën Speciale. Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate është parë...

Kryetari i Komunës Haki Rugova ka pritur sot në takim kolonelin Daniele PISANI

Kryetari i Komunës Haki Rugova ka pritur sot në takim komandantin e MNBG-W dhe të kontingjentit italian në Kosovë, kolonelin Daniele PISANI...

Misioni në Hënë dhe të vërtetat e pa-rrëfyera të NASA-s

Nga të gjithë organizatat e botës, NASA padyshim është një prej më intrigueseve. Por ashtu si shumica e gjërave në botë, NASA...

Rrenat e Ramush Haradinajt në 678 ditë qeverisje

Kryeministri në dorëhqje i Kosovës, Ramush Haradinaj do të mbahet mend për vendime të shumëpërfolura, si për kalimin e marrëveshjes së Demarkacionit...

Zgjedhjet mund të mbahen në shtator

Pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit të Kosovës pothuajse të gjitha partitë politike, si nga koalicioni qeverisës, edhe ato...