3.9 C
Istok, Kosova
E premte, Prill 19, 2019

U bë miliarder prej teknologjisë, por fëmijët e tij nuk i lejon të rrinë...

Edhe pse zotëron një kompani gjigante teknologjie, Bill Gates ka rregulla strikte për fëmijët e tij kur vjen puna te pajisjet e...

44 aksidente për 24 orë në Kosovë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në vend kanë ndodhur 44 aksidente trafiku.

Mbyllen 22 lokale masazhi dhe vë në pranga 9 persona

Policia e Kosovës, Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore (DHTQNJ), në bashkëpunim edhe me institucionet tjera përkatëse, siç janë Ministria...

Vritet një person në Lipjan

Një person është gjetur i vrarë nga arma e zjarrit në një lokal në Rrugën “Bajram Gashi” në Lipjan.

Sot dita e parë e pranverës

Sot është dita e parë e njërës nga stinët më të bukura, e pranverës, me të cilën vinë ditët e ngrohta.

Së shpejti fillojnë hetimet për PTK

Nënkryetari i PSD-së dhe deputeti i kësaj partie, Visa Ymeri ka theksuar se gjendja në PTK është jashtëzakonisht shqetësuese

A po e bllokon Thaçi funksionalizimin e KQZ-së?

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vazhdon të mbetet jofunksional deri në një vendim të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për emërimin e anëtarëve...

Dita Botërore e sindromës Down-21 Mars

Shoqata Down Syndrome Kosova, organizon sot aktivitete në nderë të Ditës Botërore të sindromës Down. Në kuadër të kësaj...

NJOFTIM / FALENDERIM

Të nderuar qytetarë, njerëz të vullnetit të mirë,I nderuar Zeqir Mehmeti (Baci Zeqë), të respektuar staf i Radio Televizionit Fontana në...

Ish-ushtari i UÇK-së, letër drejtuar krerëve të shtetit: Djali im dhe shumë të tjerë...

Ish- ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tani invalid, Feim Krasniqi iu është drejtuar krerëve të Kosovës përmes një letre publike.