16.7 C
Istok, Kosova
E shtunë, Maj 25, 2019

Aksident te mensa e studentëve në Prishtinë, lëndohen gjashtë persona

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në mëngjes te semaforët e mensës së studentëve në Prishtinë. Në aksident kanë...

Aksident trafiku (Foto)

Numri i aksidenteve të trafikut dita-ditës fatkeqësisht po rritet në vendin tonë e një i tillë ka ndodhur sot në Aeroportin Adem...

Përkujtohet beteja e Jeshkovës dhe rënia e 21 dëshmorëve

Nën përkujdesjen e ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, për nder të 20-vjetorit të Betejës së Jeshkovës dhe rënies së...

Haradinaj: Demonstrata e 81-shit, epokë vendimtare në historinë e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kujtuar demonstratat e marsit të vitit 1981. Haradinaj përmes një postimi në Facebook,...

Thaçi takoi kryediplomatin e Maltës, ia përmend aspiratat e Kosovës

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot ka pritur Ministrin e Punëve të Jashtme të Maltës, Carmelo Abela. Thaçi e ka falënderuar kryediplomatin...

U shkelën të drejtat e pacientëve me taksën 30 euro për ankesat e pacientëve...

Shoqata e të Drejtave të Pacientëve në Kosovë deklaron se Avokati i Popullit të Republikës së Kosovës ka vërtetuar pretendimet e kësaj...

GJATË GËRMIMEVE NË ZALLQ TË ISTOGUT ËSHTË GJETUR TRUPI I PAJETË I NJË 12...

Gjatë gërmimeve për persona të zhdukur gjatë luftës në fshatin Zallq të komunës së Istogut, është gjetur një trup i moshës...

21 vjet nga rënia heroike e familjes Jashari

Sulmin e gjerë që e kishte ndërmarrë Serbia në Drenicë për të zhdukur Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, e koncentroi në Prekaz, në...

Kabineti qeveritar fillon ditën me një minutë heshtje në nderim të Adem Jasharit

Kryeministri, Ramush Haradinaj, bashkë me kabinetin e tij, kanë nisur ditën me një minutë heshtje. Këtë e bënë për...

Kuvendi mban sot seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për vendimin e Qeverisë për ndarjen e mjeteve...