Sot, mot me vranësira por i ngrohtë

0

Moti gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të jetë kryesisht me vranësira dhe intervale me diell, ndërsa në mbrëmje priten kthjellime.

Edhe pse mëngjesi ka qenë më i freskët, meteorologët parashikojnë se me kalimin e orëve gjatë ditës do të rriten edhe temperaturat dhe do të jetë mot më i ngrohtë.

Temperatura minimale sot do të shënojë 3 gradë celsius, ndërsa ato maksimalet do të shkojnë deri në 18 gradë celsius.

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakNJOFTIM / FALENDERIM
Artikulli tjetërDita Botërore e sindromës Down-21 Mars