5.3 C
Istok, Kosova
E premte, Shtator 20, 2019

Nënat e estradës që u kthyen në formë pas lindjes

Ndonëse kanë bërë mjaft shumë për të ndërtuar një karrierë të bujshme muzikore, shumë prej artisteve shqiptare pas...

Moti sot

Gjatë kësaj jave në vendin tonë pritet të mbajë mot i ndryshueshëm, ku do të ketë rënie te temperaturave shkaku i masave...

Haradinaj kërkon mbylljen e kazinove dhe lojërave të fatit

Postimi i plotë: Përshëndes propozim rezolutën e 49 deputetëve të Kuvendit të Republikës së Kosovës, lidhur me pezullimin e...

Rifat Jashari: Të punojmë për avansimin e shtetit të Kosovës

Pas homazheve, kryeministri Ramush Haradinaj ka vizituar edhe kullën e Jasharajve ku është pritur nga vëllai i komandantit legjendar Adem Jashari, Rifati.

Messi ende lojtari më i paguar në botë, asnjë lojtar i klubeve gjermane në...

E përditshmja franceze, “L’Equipe” ka publikuar një listë prej dhjetë lojtarëve më të mirë në Evropë. Nuk është çudi...

Fëmijët e lumtur kanë prindër që i bëjnë këto gjëra

Si prind, ju duhet ta dini se lumturia e fëmijës kryesisht varet nga ju. Dhe kjo gjë është e...

Unazën e kishte blerë 13 dollarë, gruaja mbetet pa fjalë kur shkon te argjendari...

Amerikania e kishte blerë një unazë pak më shumë se tre dekada për vetëm 13 dollarë dhe deri kohët e fundit ishte...