Messi ende lojtari më i paguar në botë, asnjë lojtar i klubeve gjermane në Top-10

0

E përditshmja franceze, “L’Equipe” ka publikuar një listë prej dhjetë lojtarëve më të mirë në Evropë.

Nuk është çudi që në vendin e parë është golashënuesi më i mirë i Barcelonës dhe fituesi i pesëfisht i “Topit të Artë”, Lionel Messi.
Futbollisti është në vendin e parë në saje të fitimeve mujore prej 8.3 milionë eurove

Më poshtë keni listën e dhjetë futbollistëve më të paguar në botë.

1. Lionel Messi (Barcelona) 8.3
2. Cristiano Ronaldo (Juventus) 4.7
3. Antoine Griezmann (Atletico) 3.3
4. Neymar (PSG) 3.06
5. Luis Suarez (Barcelona) 2.9
6. Gareth Bale (Real) 2.5
7. Philippe Coutinho (Barcelona) 2.3
8. Alexis Sanchez (Man.United.) 2.28
9. Kilian Mbappe (PSG) 1.73
10. Mesut Ozil (Arsenal) 1.6