Mourinho: Më duhet një ekip që do të më motivon

0

Ish-sulmuesi i Manchester Unitedit, Jose Mourinho thotë se ka në plan që në sezonin e ardhshëm të jetë në krye të ndonjë klubi.

I shkarkuar në dhjetor të vitit të kaluar, portugezët ka kaluar kohë duke punuar në projekte të ndryshme si dhe si analist sportiv.

“Nuk po vuaj sepse nuk jam stërvitje, kam kohë që jam duke menduar për gjëra të tjera”, tha ai në një intervistë për mediat portugeze.

Jose Mourinho (Foto by Clive Brunskill/Getty Images/Guliver)

“Por sinqerisht, do të doja të kthehesha sezonin e ardhshëm. Vendosa të mos drejtoj ndonjë ekip deri në fillim të sezonit të ardhshëm dhe, madje edhe atëherë, do të kthehem në ndonjë klub që që më motivon”, tha trajneri.

Mediat e huaja kanë shkruar ditë më parë se trajneri do të merr drejtimin e Interit ose Paris Saint-Germain.

Ndryshe, Mou në të kaluarën ka drejtuar ekipe të mëdha evropiane si Chelsea, Real Madrid e Porto. /Telegrafi/

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakE shpjegon shkenca: Ja pse kur shihni letra ose filxhan ju dalin të gjitha
Artikulli tjetërMot me diell dhe vranësira