Mot me diell dhe vranësira

0

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbaj mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas institutit, në fushat barike pritet të ketë luhatje të ndjeshme, duke ndikuar në ndryshimin e kushteve meteorologjike.

“Vranësirat do të fuqizohen gjatë ditës dhe vende-vende do të krijojnë kushte për reshje shiu të intensitetit të dobët deri mesatar. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë me shpejtësi maksimale deri 11m/s”, thuhet në njoftimin e institutit./Telegrafi/

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakMourinho: Më duhet një ekip që do të më motivon
Artikulli tjetërDiplomati amerikan: Rusia e përkrahu NATO-n gjatë bombardimeve dhe ndihmoi që Serbia ta humb Kosovën