Skuadra spanjolle kërkon mbështetjen e shikuesve kundër kampionit vjeshtor të Kosovë

0

Në fundjavë përkatësisht me 2-3 shkurt, fituesja e Kupës dhe kampionia vjeshtore e Kosovës, Istogu, do të ballafaqohet në udhëtim me skuadrën spanjolle Rincon Fertility Malaga, ndeshje e vlefshme për të tetën e finales së Challenge Cup në hendboll (femrat).

Drejtuesit e klubit shpresojnë që edhe një herë të mbështeten nga tifozët, sikurse në takimin kur luajtën me DHB Rotweiss Thun SPL 1 nga Zvicra.

Ndeshja e parë luhet të shtunën në orën 18.30, ndërsa ajo e dyta me 3 shkurt përkatësisht të dielën në orën 11.00.

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakViti 2018, vit i luksit për Komunën e Istogut
Artikulli tjetërKush është e shkëlqyera Edisa Shoshi, studentja kosovare që fitoi bursë amerikane prej 120 mijë dollarësh