Policia jep detaje për aksidentin hekurudhor në Prishtinë

0

Policia e Kosovës, ka bërë të ditur se treni ka goditur një 20-vjeçar në Prishtinë.
Sot rreth orës 14:00 në linjën hekurudhore Pejë – Prishtinë, respektivisht në segmentin që kalon përreth kazermës “Adem Jashari” në Prishtinë ka ndodhur një aksident trafiku ku për pasojë një person ka pësuar lëndime të rënda

Sipas Policisë, në këtë aksident dyshohet që treni i cili ka qenë në lëvizje, ka goditur një 20-vjeçar me inicialet I. H. shtetas kosovar i cili ka marrë lëndime të rënda trupore.

I njëjti sipas Policisë është dërguar në QKUK për trajtim të nevojshëm mjekësor.

Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe aktualisht ka nisur një hetim lidhur me rrethanat që kanë sjellë deri te ky aksident.

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakBurri sulmon gruan në Prishtinë
Artikulli tjetërNë fundjavë ndryshojnë temperaturat, më ftohtë dhe reshje bore