Intel mund të jetë duke punuar në telefonin që paloset trefish, për kompaninë Windows

0

Telefonat e palosshëm duket se janë trendi i ri në 2019, me Royole që zbulon telefonin e parë të palosshëm në CES, LG që zyrtarisht konfirmon se ka në plan të prodhojë teknologji të ngjashme dhe Samsung gjithashtu ka thënë se po punon për një pajisje të tyre. Edhe telefoni “Surface Phone” i përfolur nga Microsoft është në horizont.

Tani, duket se Intel dëshiron të përfshihet në lojë poashtu, dhe mund të punojë në një pajisje të palosshme, që paloset në tre mënyra, të mundësuar nga Windows.

Dokumentet e patentave që datojnë nga viti 2017 janë marrë nga faqja holandeze LetsGoDigital, që hollësisht detajon planet e Intel për një pajisje të trefishtë të Windows.

Sipas dokumenteve, kur pajisja është plotësisht e palosur, vepron si një telefon. Kur paloset pjesërisht – me dy ekranet në dispozicion – sillet si një kompjuter portativ i vogël me një tastierë me prekje, dhe kur ajo është plotësisht e çrregullt, duket të jetë një tablet i plotfuqishëm.

Të gjithë këta faktorë shfaqen në imazhin e mësipërm.

Patenta gjithashtu thuhet se tregon një stilolaps dixhital që mund të ruhet në një vend të caktuar, kur pajisja është palosur plotësisht.

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakApple nuk do të prodhoj iPhone në SHBA, përkundër kërkesave të presidentit Trump
Artikulli tjetërAplikacioni Messenger i Facebook është ri-dizajnuar, lansohet gradualisht tek përdoruesit