Instagram tani ju lejon krijimin e filtrave personal, me Spark AR

0
PARIS, FRANCE - MARCH 15: In this photo illustration, the social media application logo, Instagram is displayed on the screen of an iPhone on March 15, 2019 in Paris, France. Social media Facebook, Instagram, Messenger and WhatsApp have been affected by a global outage for nearly 24 hours on March 14, 2019 cutting virtual worlds to nearly 2.3 billion potential users. Facebook has explained the causes of malfunctions that have disrupted its networks in recent days. This failure is due to the "server configuration change" that has caused cascading problems Facebook is excused for the inconvenience caused to users and companies that are dependent on Facebook, Instagram or WhatsApp to run their business.(Photo by Chesnot/Getty Images)

Facebook tha në fillim të këtij viti se platforma e tyre Spark AR për krijimin e efekteve të realitetit të shtuar do të zgjeronte shtrirjen në Instagram për t’i lënë komunitetit të publikojë filtrat e tyre personale AR në faqen e ndarjes së fotografive. 

Ai mjet tashmë ka hyrë në një program  beta të lansuar në Tetor 2018 dhe sot, gjigandi i rrjeteve sociale po i qëndron premtimit për lansimin e platformës për disponueshmëri më të gjerë në Instagram.

Duke filluar nga sot, përdoruesit e Instagram mund të krijojnë filtrat dhe efektet e tyre duke përdorur Spark AR. 

Për më tepër, ekziston një Galeri e re e Efekteve që paraqet efekte AR nga krijues të ndryshëm. 

Përdoruesit mund të kërkojnë nëpër këtë depo të filtrave për të gjetur ide të reja nga komuniteti.

Në mënyrë që të filloni të krijoni filtrat tuaj, thjesht shkarkoni Spark AR për macOS ose Windows.

Sigurisht, ju mund t’i ndani krijimet tuaja me ndjekësit tuaj në Instagram. 

Si kthim, ata mund të ndajnë efektet tuaja me njdekësit e tyre. /Telegrafi/

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakÇaji dhe kafja e rrisin rrezikun e migrenës
Artikulli tjetërPërse është më e vështirë të jetohet me femër të mençur