Këshillat që duhet t’i ndiqni për ta djegur dhjamin në bark

0

Këshillat:

– Konsumoni ushqime të pasura me fibra të tretshëm
– Shmangni alkoolin
– Zvogëloni nivelet e stresit
– Shmangni konsumimin e ushqimeve me sheqer
– Kufizoni sasinë e karbohidrateve që i konsumoni, e posaçërisht karbohidratet e rafinuara
– Sigurohuni të bëni gjumë të mirë çdo natë
– Konsumoni më shumë peshk
– Shmangni ushqimet trans-yndyrore
– Konsumoni uthull molle
– Sigurohuni se dieta juaj është e pasur me proteinë
– Shmangni pijet freskuese dhe ato me sheqer artificial
– Pini çaj të gjelbër gjatë ditës

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakMënyra si e mbani timonin, tregon çfarë karakteri keni
Artikulli tjetërKëto teste të thjeshta në dukje do t’ju bëjnë të mendoheni gjatë