-1.3 C
Istok, Kosova
E premte, Prill 3, 2020

Aksident trafiku

Sot ka ndodhur një aksident trafiku në rrugen Mitrovicë-Prishtinë,në këtë aksident raportohet që ka të lënduar ndërsa në...

Gjendet pa shenja jete një person në Klinë

Një person është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij. Rasti ka ndodhur dje rreth orës 10:16 në Klinë. Vdekjen e...

Moti në Kosovë, priten reshje shiu dhe bore

Sot dhe të martën mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore.

LDK e Vetëvendosje drejt përafrimit

Dy partitë më të mëdha opozitare në Kosovë, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, pranojnë se ditëve të fundit kanë përafruar...

1 muaj paraburgim për personin që dyshohet se abuzoi seksualisht 16-vjeçarën në Pejë para...

u është caktuar masa e paraburgimit për veprën penale keqpërdorim seksual i personave nën moshën 16 vjeçare. Gjykata Themelore...

SBASHK: Kushdo që shkel në misionin e mësuesit, nuk ka vend mes nesh

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës ka reaguar keqtrajtimit të vajzës së mitur në Drenas, duke këkruar nga...

Gjilani nis pilot projektin e shujtave për nxënësit

Komuna e Gjilanit ka nisur sot zyrtarisht projektin e ndarjes së shujtave ditore për nxënësit nga klasa e parë deri në të...

Ngrohtorja e shkollës ndotë ajrin e qytetit!

Ndotja e ajrit për shumë vende është bërë problematike deri në nivelin e rrezikshmërisë. Një gjë e tillë po ndodh edhe në qytetin...

Nëse e keni parë apo e njihni këtë person, lajmërojeni policinë (Foto)

Gjatë zhvillimit të hetimeve nga ana e sektorit të hetimeve rajonale DRP-Pejë, në disa raste të ‘grabitjeve me armë’ që kanë ndodhur...

Mosrregullimi i duhur i rrjetit të kanalizimit në fshatin Baicë të komunës së Istogut...

Banorët e kësaj ane kërkojnë që të bëhet rregullimi i këtij kanalizimi sepse kur koha përkeqësohet është shumë e vështirë të kalohet...