13 C
Istok, Kosova
E diel, Shtator 22, 2019

Parashikimi i motit për sot

Sipas institutit, do të ketë edhe intervale të shkurta me diell në pjesën qendrore të vendit, dhe kohe pas kohe do të...

UNIVERSITETI I PEJËS NË GREVË

ARSYET E GREVËS SË UNIVERSITETEVE PUBLIKE Gjatë intervistës së tij në televizionin KlanKosova, Rektori i Universitetit “Haxhi Zeka”...

AKSIDENT TRAFIKU

Në orët e hershme të mëngjesit, ka ndodhur një aksident trafiku, fatmirësisht pa lëndime në njerëz por vetëm me dëmë te lehta...

Dita Botërore Kundër Kancerit

Sot shënohet Dita Botërore Kundër Kancerit. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), çdo vit miliona njerëz vdesin nga kanceri,...

Sot nis mësimi në gjithë vendin

Pas ndërprerjes së grevës nga Sindikatat e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë sot nis mësimi në të gjitha shkollat në vend.

Vdekja enigmatike e 53-vjeçarit në liqenin e Livoçit, familja thotë se ai s’ka pasur...

Prokuroria e Gjilanit ende nuk ka arritur të ndriçojë rrethanat e vdekjes së një gjilanasi. 53-vjeçari E.Sh. është nxjerrë dje i vdekur...

UP nga sot nis procesin e provimeve të janarit

Senati i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, ka njoftuar se nga sot fillon procesi i organizimit të provimeve të janarit në njësitë...

Liderët kosovarë dhe Edi Rama në darkë të përbashkët, a e bindën Haradinajn ta...

Liderët shtetërorë të Kosovës dhe partnerët e koalicionit qeverisës, e ku ishte edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kanë darkuar sonte së...

Lyrical Son, Ledri Vula e MC Kresha publikojnë ‘Menemadhe

Treshja e famshme se fundmi kanë lansuar një këngë se bashku e cila vetëm pak kohë pasi u publikua mori shumë klikime...

Arrestohen tre persona, konfiskohen tri armë

Hetuesit policor të stacionit të Drenasit, të mbështetur nga Njësiti për Reagim të Shpejtë, kanë realizuar një operacion bastisjeje për bixhoz, i...