-1.3 C
Istok, Kosova
E premte, Prill 3, 2020

Arrestohet avokati që raportoi rastin e vajzës nga Drenasi

Policia e Kosovës ka arrestuar avokatin Gazmend Halilaj, i cili rreth dy javë më parë kishte sinjalizuar abuzimin seksual të nxënëses...

Në Istog digjet ushqimi i bagëtive

Një person i komuniteti serb, ka raportuar se në rrethana të panjohura nga zjarri i është përfshirë ushqimi i bagëtive.

Arrestohet një person në Prishtinë për falsifikim të parasë

Një person është arrestuar në Prishtinë, pasi që i njëjti në një lokal të lojërave të fatit kishte tentuar të shkëmbejë një...

Pejanit i gjenden armë në shtëpi, arrestohet

Një person është arrestuar në Komunë e Pejës. Tek i njëjti gjatë kontrollit në shtëpinë e tij, është gjetur...

Protestojnë punëtorët e larguar nga puna e KEDS-it

Punëtorët e larguar nga puna nga KEDS-i, sot protestojnë para Gjykatës Themelore në Prishtinë që ndodhet në Pallatin e Drejtësisë.

Bëhen 30 vjet nga greva e minatorëve të Trepçës

Para 30 viteve minatorët e Trepçës kishin filluar grevën e urisë për të mbrojtur Kosovën nga regjimi i Sllobodan Millosheviqit, duke shënuar...

Aksidentohën me veturë dy nxënëse në Podujevë, dërgohen në QKUK

Sot rreth orës 12:00 , dy nxënëse janë goditur nga një veturë  në afërsi të shkollave të mesme në Podujevë.

Haradinaj: Taksa nuk hiqet deri sa të jem unë kryeministër

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se tarifa prej 100 për qind e vendosur ndaj importeve nga Serbia dhe Bosnja e...

Besarta kujton babain e saj Hamëz Jasharin, në datëlindjen e tij

Vajza e Hamëz Jasharit, Besarta ka shfrytëzuar mëngjesin e ditës së sotme për të uruar datën e lindjes së babait të saj.

Veseli merr çmimin “Udhëheqësi më i mirë i Evropës Juglindore për mbështetjen e zhvillimit...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është nderuar me çmimin “Udhëheqësi më i mirë i Evropës Juglindore për mbështetjen e zhvillimit...